Telefon: +420 736 206 248 | Email: plzen@cmmj.cz | Adresa: Ruská 16, 326 00 Plzeň | ČÚ: 722175339/0800 | IČ: 67777571 | Datová schránka: f5upcp6

Zlatá srnčí trofej

54. ročník soutěže Zlatá srnčí trofej se bude konat v neděli 21. 4. 2024 v klášteře v Chotěšově při Mysliveckých dnech.

Soubory ke stažení:

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Zlatá srnčí trofej - 53. ročník je úspěšně za námi. Letošní myslivecké vědomostní soutěže se zúčastnilo 72 dětí. V kategorii A soutěžilo 32 dětí, v kategorii B soutěžilo 29 dětí a v kategorii MINI 11 dětí.

Po soutěžní části byl pro děti připraven doprovodný program, kdy se děti seznámily s taji hasičského vozidla. Po prohlídce techniky byla připravena poutavá přednáška o sokolnictví v podání pana Václava Šporera. Ten pohovořil o historii sokolnictví a představil nejrůznější dravce. Vrcholem jeho vystoupení byly ukázky výcviku dravců a jejich prolety. Děti byly nadšené.

Po přednášce jsme se dostali k vyhodnocení celého soutěžního klání. Vítězem kategorie A se stal Vítek Polívka, druhé místo obsadila jeho sestra Tereza Polívková a na třetím místě skončil Tadeáš Mařík. V kategorii B byl vítězem Petr Polívka, druhé místo obsadil Miloslav Lávička a na třetím místě skončila Kristýna Bezděková. Všechny děti převzaly z rukou předsedy OMS Plzeň Ing. Petra Brandla a předsedy kulturní komise Ing. Jaroslava Štiky diplom a věcnou cenu. Stupně vítězů tedy jednoznačně ovládly děti z Mysliveckého kroužku Chlumčany, které obsadily 2 nejúspěšnější umístění v kategorii A a 2 nejúspěšnější umístění v kategorii B.

Děkujeme tímto členům mysliveckých spolků Pernarec a Křelovice za pomoc při organizování soutěže a všem, kteří tuto akci finančně nebo materiálně podpořili.

Těšíme se na všechny příští rok při konání dalšího ročníku soutěže Zlatá srnčí trofej.

___________________________________________________________________________________________________________________________________

V sobotu 14.5.2022 se v Rakové konalo oblastní kolo soutěže „Zlatá srnčí trofej“ - 52. ročník, pro 55 dětí z OMS Rokycany a OMS Plzeň. Organizace celé soutěže se ujali členové MS Kamýky. Všichni účastníci soutěže absolvovali testy, pozvácí stezku a střelbu ze vzduchovky. Po ukončení soutěžní části byl pořadateli připraven bohatý doprovodný program – ukázka dravců, výcviku loveckých a asistenčních psů. Poté byly vyhlášeny výsledky. V kategorii „A“ (3. – 5. třída) se na 1. místě umístila Patricie Hanzlíčková, na druhém místě Aneta Bezděková a na 3. místě Kristýna Bezděková. V kategorii „B“ (6. -9. třída) se na 1. místě umístil Pavel Kubizňák, na 2. místě Petr Polívka a na 3. místě Martin Šilhavý. Děkujeme touto cestou všem, kteří se podíleli na pořádání soutěže.