Telefon: +420 736 206 248 | Email: plzen@cmmj.cz | Adresa: Ruská 16, 326 00 Plzeň | ČÚ: 722175339/0800 | IČ: 67777571 | Datová schránka: f5upcp6

Memoriál Josefa Kobzy

Tradičně první víkend v září pořádal OMS Plzeň Memoriál Josefa Kobzy – všestranné zkoušky ohařů se zadáním titulu CACT a res. CACT. V letošním roce to byl již 22. ročník.

 Zahajovali jsme ráno v sobotu 2. září 2023 na náměstí v Chlumčanech za krásného slunečného počasí a za tónů lovecké hudby v podání souboru trubačů OMS Domažlice. K memoriálu nastoupilo 24 psů se svými vůdci a 14ti

členný sbor rozhodčích pod vedením vrchního rozhodčího pana Jiřího Šticha. Všechny přítomné přivítal ředitel memoriálu a předseda OMS Plzeň v jedné osobě Ing. Petr Brandl. Slavnostního zahájení se letos zúčastnil i pravnuk pana Josefa Kobzy pan Jiří Kobza se svojí maminkou. Po úvodním slovu ředitele se představili přihlížející koroně všichni vůdci a poté se ujal slova vrchní rozhodčí, který seznámil všechny s rozdělením rozlosovaných čísel na příslušná pracoviště a představil sbor rozhodčích. Po zahájení se všichni účastníci rozjeli na přidělená pracoviště. V honitbě Mysliveckého spolku Chlumčany se zkoušely disciplín velkého a malého pole, v honitbě Mysliveckého spolku Dnešice disciplíny vodní práce a v honitbě Mysliveckého spolku Žerovice disciplíny práce v lese.

Po dvoudenním klání a zpracování výsledků byl znám vítěz. Nejúspěšnějším účastníkem letošního ročníku se stal vítěz letošního ročníku Memoriálu Richarda Knolla pan Jiří Jiroušek se psem NKO Carem z Jirgalova dvora, získali zároveň ocenění "Nejlepší pole". Druhý v pořadí skončil pan Michal Holík s fenou NKO Deja Vu Nord Bohemia Sheram. Třetí v pořadí skončil pan Antonín Žižka s fenou NKO Abaki z Vraňanskych luk a získali též ocenění "Nejlepší voda". Ocenění "Nejlepší les" získala fena VOK Anne Rose z Vodňanské paseky s vůdcem panem Jakubem Kreuzem. Celkově v 1. ceně skončilo 5 psů, ve 2. ceně 3 psi a ve třetí ceně též 3 psi, bohužel 13 účastníkům se nepodařilo probojovat až do zdárného konce. Konečný počet úspěšných psů vypovídá o tom, jak byl memoriál náročný. O to víc bylo jeho dokončení mezi vůdci a jejich svěřenci ceněno.

Letošní ročník je za námi a my bychom ještě jednou chtěli poděkovat všem, kteří se na celé organizaci memoriálu podíleli, výše zmíněným mysliveckým spolkům za propůjčení honiteb, rodině pana Josefa Kobzy za věnování poháru vítězi a všem, kteří memoriál finančně a materiálně podpořili.

Těšíme se na další ročník tohoto krásného, ale náročného memoriálu.

Další výsledky naleznete v přiložených souborech.

Soubory ke stažení

Výsledkové listiny uplynulých ročníků